SİYONİST Rejimden Filistinli ESİRLERE Aile Yasağı

SİYONİST Rejimden Filistinli ESİRLERE Aile Yasağı

İşgal hükümeti bu kararı Hamas’ın askeri kanadı durumundaki Kassam Tugayları’nın elinde esir olan Siyonis
Ana Sayfa Gazze-Filistin Abluka 21 Nisan 2017

Elektrik Krizi Nedeniyle Gazze Hastanelerinde AMELİYATLAR DURDU

Zulüm görüyor ve modern çağda en alçakça saldırı ve kuşatmaya maruz kalıyorlar. On yıldan beri boğucu ambargo altında yaşıyorlar. Modern zamanın en uzun ambargosu altında kendilerine karşı büyük bir insanlık suçu işleniyor…

Gazze’de insanlar yıllardır kriz üstüne kriz yaşıyorlar. Açlık ve ard arda gelen üç savaş…

Gazze halkının yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri kuşkusuz elektrik sıkıntısıdır. Günde birkaç saatin dışında Filistinliler elektrik göremiyor.

GÖZAT  Gazze'de Elektrik Sorunu İNSANİ KRİZE YOL AÇABİLİR

Öğrenciler mum ışığında ders çalışırken, anneler çocuklara bir şey pişirmek için uzun süre elektrik beklemekte, baba hasta çocuğunun tedavisi için elektriğin gelmesini dört gözle beklemektedir. İş sahipleri de elektrik kesintisi nedeniyle işlerini bırakmak zorunda kalıyorlar.

Gazze’de çocukların hayatını çalıyorlar; onların tek günahı, sevdikleri vatanlarında yaşamalarıdır. Onlar, vatanlarının işgalden kurtarılacağına umutla bakıyor, bunun yakın olacağına inanıyorlar.

GÖZAT  Gazze'de Elektrik Krizi Yolda: SON SANTRAL DA DURDU

Gazze’de hayat çalınmakta, insanlara zulmedilmektedir.  Ve bütün bunlar bütün dünyanın gözü önünde yapılmaktadır.

Sağlık Bakanlığının çığlığını duyan yok…

Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref El-Kudra, elektrik krizi nedeniyle 620 böbrek hastasının zarar gördüğünü, bölgede bulunan 117 cihaza haftada üç kez bağlanan bu hastaların ciddi sıkıntılarla karşı karşıya olduklarını söyledi.

GÖZAT  Gazze'nin Elektrik Açığı %75

El-Kudra, 200 hastanın ameliyat olamadığını, sezeryan ile doğum yapması gereken ortalama 60 kadının risk altında olduğunu, 113 prematüre bebeğin ve yoğun bakımdaki 100 hastanın tehlike ile karşı karşıya olduğunu, oksijen tüplerini gereği gibi çalıştıramadıklarını, test ve tahlillerin, anestezinin ve diğer önemli hizmetlerin gereği gibi yapılamadığını ifade etti.

Scroll Up