PAKİSTAN: İsrail Dünyada KAOS Unsuru!

PAKİSTAN: İsrail Dünyada KAOS Unsuru!

Pakistan içişleri bakanı ve Halk partisi üst düzey üyesi Rahman Melik, siyonist İsrail rejiminin, işgalci
Ana Sayfa Filistin 6 Aralık 2016

El-Hayye: Filistin Uzlaşısına Hazırız

Hamas Siyasi Birimi üyesi Halil El-Hayye, Hamas'ın Filistin uzlaşısını ve ulusal ortaklığı uygulamaya hazır olduğunu söyledi.

Halil El-Hayye, Hamas’ın 29’uncu kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında “Kudüsümüz Ahit ve Vaattir” sloganıyla  düzenlediği ve Gazze’nin doğusundan çok sayıda önemli şahsiyetin katıldığı etkinlikte konuştu.

Filistinli kurumların birleştirilmesi çağrısında bulunan El-Hayye, tüm Filistinlilerin üzerinde birleşeceği ortak bir siyasi program belirlenmesi için kapsamlı bir diyalog çağrısında bulundu.

Hamas’ın Filistin’i özgürlüğe kavuşturma yolunda direniş silahını geliştirmeye devam edeceğini bildiren El-Hayye, işgal rejiminin Batı Yaka’daki yerleşimlere meşruluk kazandırma girişiminin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Hamas lideri isim vermeden Fetih Hareketi’ni eleştirerek, hareketin genel kongresinde Yahudi yerleşimi konusunun gündeme gelmediğini hatırlattı.

Halil El-Hayye, Hamas’ın işgal zindanlarında tutulan Filistinli esirleri özgürlüğe kavuşturma sözünde duracağını ifade ederek, Filistin halkına ve davasına destek olan ülkelere de teşekkür etti.

Scroll Up