Home / Filistin / Filistin İntifada / El-Halil’deki Çatışmalarda 10 YARALI

El-Halil’deki Çatışmalarda 10 YARALI

Batı Yaka'nın güneyindeki El-Halil kent merkezinde dün akşam saatlerinde işgal güçleriyle yaşanan çatışmalarda 10 Filistinli yaralandı. 

İşgalcilere ait 0404 sitesi, El-Halil’deki çatışmalarda iki işgal askerinin de Filistinli gençlerin attığı taşlarla yaralandığını ifade etti.

GÖZAT  Korsan İsrail, El-Halil'de Filistinli 2 Genci Gözaltına Aldı

İşgalcilere ait sitede yayınlanan konuyla ilgili haberde, yaralı işgal askerlerinin ilk tedavileri olay yerinde yapıldıktan sonra Kudüs’teki Shaare Zedek Hastanesi’ne kaldırıldıkları belirtildi.

El-Halil kentinin Babu’z-Zaviye bölgesiyle Et-Tuffah Mahallesi’nde işgal askerleriyle Filistinli gençler arasında çatışma çıktı.

İşgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilenen 10 kişinin tedavilerinin olay yerinde yapıldığı ve ikisinin El-Halil Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı bildirildi.

GÖZAT  Geçen Haftaki Çatışmalarda 3 Filistinli ŞEHİT OLDU

Hastane kaynakları verdiği bilgide, yaralılardan birinin yarasının hafif olduğunu ve yüzüne gaz bombası isabet ettiğini söyledi.

İşgal güçlerinin bugün öğleden sonra El-Halil’de El-Menara ve Es-Sıhha kavşaklarına baskın düzenlediği, daha sonra baskının Et-Tuffah ve El-Adil caddelerine uzandığı, işgal askerlerinin provokatif tavırlar sergiledikleri ifade edildi.

İşgal güçlerinin Kurban Bayramı alışverişi için bölgede bulunan kişilerden onlarcasını durdurarak kimlik kontrolü yaptığı kaydedildi.

Check Also