HAMAS: Elektrik KRİZİNİN Sonuçlarından İSRAİL Sorumlu

HAMAS: Elektrik KRİZİNİN Sonuçlarından İSRAİL Sorumlu

Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri işgal rejiminin elektrik kesintisine bugün başlaması üzerine yazılı açıklama

EL-FETİH Yetkilisi MAHMUD ABBAS’a: GAZZE Elektrik Krizini Çözme

Sosyal medyada paylaşılan ses kaydına göre Batı Yaka’daki Filistin istihbarat başkanı Macid Ferac ile telefon görüşmesi yapan Gazze’deki Fetih hareketinin orta bölge liderlerinden Said Ebu Musbih, Filistin Yönetimi’nden Gazze’deki elektrik sorununu çözmemesini talep ediyor.

Abbas yönetimine bağlı istihbarat şefiyle görüşen Fetih’in Gazze’deki liderlerinden Ebu Musbih, şahsi olarak Filistin Yönetimi’nin Gazze’deki elektrik krizi için devreye girmemesini uygun gördüğünü ve işlerin bu şekilde devam etmesinden yana olduğunu söyledi.

Ebu Musbih’i dinleyen istihbarat şefi Ferac ise “Filistin Yönetimi elektrik krizinin çözümüne destek vermeyecek” diyerek yönetimin tutumunu açıklıyor.

GÖZAT  SİYONİST Medya: Mahmud Abbas Gazze'yi ASİ BÖLGE İlan Edecek

Gazze halkı iki aydan beri ciddi bir şekilde elektrik sıkıntısı çekiyor. Günde sadece 4 saat elektriğin verildiği Gazze’de halk kadar hastaneler ve kurumlar da etkileniyor.

Gazze’ye karşı yaptırımlarını sürdüren Filistin Yönetimi işgal rejiminden, Gazze’yi besleyen hatları kesmesini talep etmiş, işgal hükümeti de talebi olumlu karşılamıştı.

   

Yorumlar

Scroll Up