Home / Filistin / El-Alul: Yurtdışındaki Filistinlilerin Rolü Artmalı
El-Alul- Yurtdisindaki Filistinlilerin Rolu Artmali

El-Alul: Yurtdışındaki Filistinlilerin Rolü Artmalı

Yurtdışında Yaşayan Filistin Halkı Konferansı sözcüsü Ziyad El-Alul, bu ayın sonunda İstanbul’da düzenlenmesi beklenen iki günlük konferansla yurt dışında yaşayan Filistinlilerin Filistin halkının hakkını savunma, hukukunu koruma ve içerideki Filistinlilere yardım konusunda desteklerini ve rollerini artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Konferansın amacıyla ilgili olarak konuşan El-Alul, konferans aracılığıyla direniş dairesi içerisinde yurt dışında yaşayan Filistinlilerin toplumsal ve siyasi alanlar ile basın alanında rollerini artırma, sorumluluk bilincini yükseltme ve dağınık olan Filistinlileri bir araya getirmenin amaçlandığını ifade etti.

El-Alul, insanların siyasi görüşlerini ve bağlı oldukları akımları hesaba katmadan sadece Filistin tabelası altında birliği sağlamak ve çabaları bir araya getirmek için bütün kesimlerle görüştüklerini kaydetti.

Yurt dışında yaşayan Filistinlilere çağrıda bulunan El-Alul, 25 ve 26 Şubat tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek konferansa içerideki Filistinlileri desteklemek ve Filistin siyasi kararlarına iştirak etmek için katılmalarını istedi.