SİYONİST Ordu GAZZE’ye 18 FÜZE Attı

SİYONİST Ordu GAZZE’ye 18 FÜZE Attı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal ordusu uçakları Rafah'ın doğusundaki Eş-Şevke beldesinin
Ana Sayfa Filistin Direnişi 1 Kasım 2017

“DİRENİŞ Grupları BİRLİKTE Hareket Etmeli”

Filistinli milletvekili Abdulcabir Fukaha, Filistinli grupların birleşerek işgal rejimine karşı ortak bir direniş programı benimsemelerinin zorunlu olduğunu söyledi.

Fukaha, Batı Yaka’da direnişin elinin serbest bırakılmasını, güvenlik birimlerinin direnişçilerin ve aktivistlerin peşine düşmeye son vermesini istedi.

GÖZAT  HENİYYE: Hikmet İle Hareket Etmeliyiz

Milletvekili Fukaha, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin Filistinlilere yönelik cinayetlerinin hiçbir zaman durmadığını belirtti.

İşgal güçlerinin Filistinli direnişçileri hedef aldığını ve sivillere yönelik yargısız infazlar gerçekleştirdiğini kaydeden Fukaha, her gün onlarca gencin işgalciler tarafından düzenlenen baskınlarda gözaltına alındığını, işgalcilerin Filistinlilerin arazilerine el koyduklarını ve kutsal mekanlarını kirlettiklerini ifade etti.

GÖZAT  Filistinlilerden İsrail'e Karşı ÖNEMLİ ANLAŞMA

Fukaha, Filistin Yönetimi’ne seslenerek işgal rejimiyle ilişkilerini kesmesini ve güvenlik koordinasyonuna son vermesini istedi.

Filistinli milletvekili, işgal güçlerinin Batı Yaka’daki ihlallerinin de devam ettiğini belirterek, Oslo Anlaşması’yla işgal rejimine verilen tanımanın geri alınması çağrısında bulundu.

Scroll Up