Home / Filistin Direnişi / “DİRENİŞ Grupları BİRLİKTE Hareket Etmeli”
DIRENIS Gruplari BIRLIKTE Hareket Etmeli

“DİRENİŞ Grupları BİRLİKTE Hareket Etmeli”

Filistinli milletvekili Abdulcabir Fukaha, Filistinli grupların birleşerek işgal rejimine karşı ortak bir direniş programı benimsemelerinin zorunlu olduğunu söyledi.

Fukaha, Batı Yaka’da direnişin elinin serbest bırakılmasını, güvenlik birimlerinin direnişçilerin ve aktivistlerin peşine düşmeye son vermesini istedi.

GÖZAT  Hamas: Aynı Zeminde Yeni Bir Vizyona İhtiyacımız Var

Milletvekili Fukaha, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin Filistinlilere yönelik cinayetlerinin hiçbir zaman durmadığını belirtti.

İşgal güçlerinin Filistinli direnişçileri hedef aldığını ve sivillere yönelik yargısız infazlar gerçekleştirdiğini kaydeden Fukaha, her gün onlarca gencin işgalciler tarafından düzenlenen baskınlarda gözaltına alındığını, işgalcilerin Filistinlilerin arazilerine el koyduklarını ve kutsal mekanlarını kirlettiklerini ifade etti.

GÖZAT  FİLİSTİN HABER AJANSI Sitemize Erişim Engellendi

Fukaha, Filistin Yönetimi’ne seslenerek işgal rejimiyle ilişkilerini kesmesini ve güvenlik koordinasyonuna son vermesini istedi.

Filistinli milletvekili, işgal güçlerinin Batı Yaka’daki ihlallerinin de devam ettiğini belirterek, Oslo Anlaşması’yla işgal rejimine verilen tanımanın geri alınması çağrısında bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × two =