Home / Filistin Direnişi / DİRENİŞ Eyleminde Önemli Bir SİYONİST Lider Öldürüldü

DİRENİŞ Eyleminde Önemli Bir SİYONİST Lider Öldürüldü

Batı Yaka'nın kuzeyindeki Nablus kenti hizasında yer alan Yahudi yerleşkesi yakınlarında gerçekleştirilen ateş açma eyleminde bir Siyonist hayatını kaybetti.

İşgalcilere ait “Kanal 12” televizyonu, içinde Yahudi yerleşimcilerin bulunduğu aracın yanından geçen bir diğer araçtan ateş açıldığını ve yerleşimcilerden yaralananlar olduğunu, eylemcilerin olay yerinden kaçmayı başardığını söyledi.

Haberde, Yahudi yerleşimcilerden birinin açılan ateşle boynundan yaralandığı ve durumunun ağır olduğu, tedavi için hastaneye kaldırıldığı, daha sonra da hayatını kaybettiği belirtildi.

GÖZAT  Siyonistler: Batı Şeria'da En Büyük Tehdit, Silahlı Eylemler

İşgalcilere ait Router net sitesi, Nablus kenti hizasındaki Havat Gilad Yahudi Yerleşkesi yakınlarında gerçekleştirilen ateş açma eyleminde bir Siyonistin ağır yaralandığını yazdı.

Siyonist işgal rejimi medya kaynakları ateş açma eyleminin Tel köyünün batısındaki Havat Gilad Yahudi Yerleşkesi girişinde gerçekleştirildiğini bildirdi.

GÖZAT  İsrail, Kalendiya Mülteci Kampında Gösteriye İzin Vermedi

Filistinli direnişçilerin gerçekleştirdiği ateş açma eyleminde ölen işgalcinin bölgedeki arazilerin çoğunu ele geçiren Yahudi yerleşimci lideri Moshe Zar’ın oğlu 35 yaşındaki Haham Raziel Shevach olduğu kaydedildi.

Bu arada işgal ordusunun Nablus’un çevresini askeri alan ilan ettiği ve eylemle ilgili inceleme başlattığı ifade edildi.