Home / Filistin / Filistin Şehitler / Bu Cuma Sloganımız ŞEHİTLER ve ESİRLERE VEFA

Bu Cuma Sloganımız ŞEHİTLER ve ESİRLERE VEFA

Büyük Dönüş Yürüyüşü’nü organize eden ve Filistin’deki direniş gruplarının birlikte oluşturduğu İzleme Komitesi Filistin halkını gelecek Cuma “Şehitlere ve Yaralılara Vefa” başlığı altında düzenlenecek etkinliklere büyük kalabalıklarla destek vermeye çağırdı.

İzleme Komitesi tarafından yapılan açıklamada Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün ve Gazze üzerindeki ablukayı kırma faaliyetlerinin devam ettiğine dikkat çekildi.

Komite tarafından bugün öğle vakti düzenlenen basın toplantısında yapılan açıklamada bir sonraki büyük gösterinin de Kudüs şehrinin 1967’de işgal edilmesinin yıldönümüne tekabül eden 5 Haziran tarihinde “Milyonluk Kudüs Gösterisi” başlığı altında düzenleneceğini dile getirdi.

GÖZAT  SİYONİST Gazete: İsrail İçin BÜYÜK TEHLİKE

Komite halktan, Kudüs’ün işgalinin anılması eylemine kadar da günlük ve haftalık etkinlikleri takip etmesini ve yapılacak çalışmalara destek vermesini istedi.

Komite, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün ve ablukayı kırma eylemlerinin Filistin halkının özgürlüğüne kavuşmasını, Filistin’in bağımsızlığını ve bağımsız devletini kurmasını sağlama amaçlı olarak devam edeceğini vurguladı.

GÖZAT  HAMAS'tan Milyonluk KUDÜS Eylemine Çağrı

Komite, işgal rejiminin Gazze’de geçtiğimiz Pazartesi günü tamamen barışçıl nitelikteki gösteriye müdahale suretiyle gerçekleştirdiği son katliamdan da birinci derecede ABD’nin sorumlu olduğuna dikkat çekti.

Ayrıca işgal rejiminin bu vahşi katliamdan sorumlu komutanları ve yöneticileri hakkında savaş suçu işlemekten dolayı davalar açılmasını talep etti.