Home / Filistin / CEZAYİR Basını: ARABİSTAN Rejimi YEMEN Yerine İSRAİL’e Saldırsın
CEZAYIR Basini- ARABISTAN Rejimi YEMEN Yerine ISRAIL'e Saldirsin

CEZAYİR Basını: ARABİSTAN Rejimi YEMEN Yerine İSRAİL’e Saldırsın

Cezayirli bir gazete, Yemen karşısındaki Arap ittifakı ülkelerine hitaben Suudi Arabistan liderine şöyle yazdı; Filistin yolu açık. Yemen'i ve insanlarını yok etmek yerine, Filistin'e gidip orayı kurtarın.

Cezayirli El Fecr Gazetesi’nin haberine göre; Yemen aleyhinde oluşan, Suudi Arabistan liderliğindeki Arap ittifakının, eğer iyi bir iş yapma niyetindeyseler Yemen’i yok edip insanlarını katletmek yerine, yolu açılmış olan Filistin’i kurtarmaları gerektiğini yazdı.

GÖZAT  FİLİSTİN Halkından ARABİSTAN'a Büyük ÖFKE + FOTO

Yemen’deki Cinayetler Karşısında Sessiz Kalmak Caiz Değil

Cezayirli gazete; “Yemen; İnsanlık ve Vicdan Nerede?” başlığıyla yayınladığı haberde, zorbaların Yemen’e uyguladığı cinayetleri kınayarak şöyle yazdı; Bu aşamada herkes kendi vicdanına uyarak, bu zorbaların cinayetlerine ortak olmayı bırakmalı ve eğer olumlu bir iş yapma niyetindeyseler, gidip Filistin’i Siyonistlerin pençesinden kurtarmalılar.

Yemen’de Vebanın Yayılması

El Fecr haberin devamında Birleşmiş Milletler’i Yemen’de vebanın yayılması hakkında uyararak, şuanda Yemen’de 480 bin insanın vebaya yakalandığını ve 2 bin kişinin de bu hastalıktan hayatını kaybettiğini ve hastalığın bir şehir haricinde ülkedeki tüm şehirlere yayıldığını yazdı.

GÖZAT  Arabistan'dan Filistin Yönetimine 30 Milyon Dolar

El Fecr devamında şu sözlere yer verdi; Yapılan son istatistiklere göre Yemen’de, dış güçlerin saldırıları sonucu yaklaşık 16 bin Yemenlinin öldüğü, bunların 2568’inin çocuk ve 1870’inin kadın olduğunu bildiriliyor. Aynı zamanda 2354’ünün çocuk ve 1960’ının da kadın olduğu 25 bin insan da saldırılar sonucu yaralandı.

Suudi-Amerikalı Zorba Güçler Yemen Faciasının Nedenidir

El Fecr iki yılı aşan Arap-Amerikan tarafının Yemen savaşına işaret ederek; Bu istatistikler Suudi-Amerikan zorbalarının Yemen’de oluşturdukları facianın bir kısmını gözler önüne seriyor.

GÖZAT  SİYONİST Medyadan FİLİSTİN'e Dair Şok ARABİSTAN İddiası

Yemen Savaşı Tüm Bölgeyi Tehdit Ediyor

Gazete haberin devamında, her ne kadar bu cinayet eylemlerinin bir sonucu olmasa da, zorbaların Yemen’e saldırılarını ülkenin kuzeyinde devam ettirdiklerini ve bunun tüm bölgeyi tehlikeli bir bataklığa götürdüğünü yazdı.

El Fecr son olarak, herkesin bu savaştan ve katliamdan yalnızca Siyonist rejimin faydalandığını bildiğini vurguladı.

GÖZAT  Suudi Yazardan Siyonistçe Açıklama: Filistinliler, Direnişi Bırakıp İsrail'e Teslim Olmalı

Haberin Cezayir Medyasından Kaynağı:

=> http://www.al-fadjr.com/ar/assatir/310775.html