MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

Hamas’ın enformasyon dairesi üyesi Tahir En-Nunu yapığı açıklamada, Hamas’ın başkan yardımcısı Şeyh Salih
Ana Sayfa Filistin İntifada 13 Temmuz 2017

CENİN Halkı 2 ŞEHİDİ Toprağa Verdi

Batı Yaka'nın kuzeyindeki Cenin vilayetinde öğleden sonra şehitler Saad Nasır Hasan Abdülfettah Salah ve Evs Muhammed Selame için düzenlenen cenaze törenine çok sayıda kişi katıldı.

Hastanenin önünden hareket eden cenaze korteji, Cenin caddelerini dolaştı. Törene katılanlar direniş lehine sloganlar atarak şehitlerin intikamının alınmasını istedi.

GÖZAT  İŞGAL Güçlerinin ŞEHİT Ettiği Genç Defnedildi

Cenaze törenine katılanların daha sonra iki gruba ayrıldığı, bir grubun şehit Evs Selame’yi toprağa vermek üzere Cenin Mülteci Kampı’na gittiği, diğer grubun ise şehit Saad Salah’ı Doğu Mahallesi’ndeki Şehitler Mezarlığı’nda toprağa verdiği bildirildi.

İslami Cihad Hareketi liderlerinden Bessam Es-Saadi, cenaze töreninde yaptığı konuşmada, Batı Yaka’nın alttan alta yanan bir ateş üzerinde yaşadığını ve her an patlayabileceğini söyledi.

GÖZAT  İŞGAL Ordusundan ŞEHİT Evlerine Baskın

Arap ve İslam ülkeleri halklarına aralarındaki anlaşmazlıklara ve direnişi kuşatmaya son vermeleri çağrısında bulunan Es-Saadi, işgal rejiminin Filistin halkını boğmak için bu durumdan yararlandığını ifade etti.

Cenaze töreninde yapılan diğer konuşmalarda da işgal güçlerinin Filistinli gençleri yargısız idamla şehit ettiği dile getirildi.

Bu arada, iki gencin işgal güçlerince şehit edilmeleri dolayısıyla Cenin çarşısında dükkanların kepenk kapattığı bildirildi.

Scroll Up