İSLAMİ CİHAD Bahreyn Heyetini KINADI

İSLAMİ CİHAD Bahreyn Heyetini KINADI

Filistin İslami Cihat Hareketi Basın Sorumlusu Davut Şahab, Bahreyn'den bir heyetin işgal topraklarına aç

Burhum: ABBAS, Gazze Yaptırımlarını Artık Kaldırmalı

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum, uzlaşı hükümeti ve Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın acil bir karar alarak Gazze Şeridi'ne uygulanan yaptırımları kaldırmalarını istedi.

Burhum, bugün  konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Uzlaşı hükümetinden Gazze’de yaptığı ilk toplantısında Fetih’in vaat ettiği gibi yaptırımların kaldırıldığını ilan etmesi beklenirdi” dedi.

GÖZAT  İşgalci İsrail, Gazzeli Genci Göz Altına Aldı

Hükümetin Gazze’deki görevlerini teslim alması için Hamas’ın yapması gereken herşeyi yaptığını söyleyen Burhum, topun şu an hükümetin ve Filistin Yönetimi’nin sahasında olduğunu ifade etti.

Hamas sözcüsü, Mahmud Abbas’ın hiç tereddüt etmeden ve ertelemeden acilen yaptırımları kaldırması gerektiğini belirtti.

GÖZAT  KIZILHAÇ Başkanı: GAZZE'de Gördüklerim Beni ŞOK ETTİ

Fetih hareketiyle Hamas’ın Hükümet İdare Komitesi’ni feshetmesinin ve hükümetin Gazze’de göreve başlamasının ardından atılacak ilk adımın yaptırımların kaldırılması olacağına dair anlaşma sağlandığını ve Azzam El-Ahmed’in bu yönde söz verdiğini hatırlatan Burhum yaptığı açıklamada, bunun şu ana kadar gerçekleşmediğini söyledi.

Burhum, Hamas’ın üzerine düşeni yaptığını ve hükümetin Gazze halkına verdiği sözü yerine getirmesi gerektiğini ifade etti.

Scroll Up