ABD BM Temsilcisi: KUDÜS Kararı Değişmeyecek

ABD BM Temsilcisi: KUDÜS Kararı Değişmeyecek

Nikki Haley BM'deki konuşmasında şu küstah ifadelere yer verdi:''Filistin halkının çektiği acıların f

Burhum: ABBAS, Gazze Yaptırımlarını Artık Kaldırmalı

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum, uzlaşı hükümeti ve Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın acil bir karar alarak Gazze Şeridi'ne uygulanan yaptırımları kaldırmalarını istedi.

Burhum, bugün  konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Uzlaşı hükümetinden Gazze’de yaptığı ilk toplantısında Fetih’in vaat ettiği gibi yaptırımların kaldırıldığını ilan etmesi beklenirdi” dedi.

GÖZAT  SİYONİST İsrail MAHMUD ABBAS'ın Ricasını Kırmıyor

Hükümetin Gazze’deki görevlerini teslim alması için Hamas’ın yapması gereken herşeyi yaptığını söyleyen Burhum, topun şu an hükümetin ve Filistin Yönetimi’nin sahasında olduğunu ifade etti.

Hamas sözcüsü, Mahmud Abbas’ın hiç tereddüt etmeden ve ertelemeden acilen yaptırımları kaldırması gerektiğini belirtti.

GÖZAT  UNRWA: Dünya Gazze'ye Bakıp Utanmalı

Fetih hareketiyle Hamas’ın Hükümet İdare Komitesi’ni feshetmesinin ve hükümetin Gazze’de göreve başlamasının ardından atılacak ilk adımın yaptırımların kaldırılması olacağına dair anlaşma sağlandığını ve Azzam El-Ahmed’in bu yönde söz verdiğini hatırlatan Burhum yaptığı açıklamada, bunun şu ana kadar gerçekleşmediğini söyledi.

Burhum, Hamas’ın üzerine düşeni yaptığını ve hükümetin Gazze halkına verdiği sözü yerine getirmesi gerektiğini ifade etti.

Scroll Up