Mahmud Abbas KATAR’da

Mahmud Abbas KATAR’da

Başkent Doha'da görüşen ikili, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kar
Ana Sayfa İşgalci Yahudi Yerleşimciler, Mescidi Aksa 14 Şubat 2017

Bugün De 110 Siyonist Mescidi Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudi yerleşimciler, Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında ikiye bölme planları yapan işgal yönetiminin ve fanatik Yahudi örgütlerinin teşvikiyle Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye devam ediyor.

Bugün de onlarca Yahudi yerleşimci işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Quds Press Haber Ajansı, bu sabah ve öğleden sonra toplam 110 Yahudi yerleşimcinin işgal polisi himayesinde Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınlara katıldığını bildirdi.

Haberde, bugünkü baskına katılan Yahudilerden 73’ünün öğrenci olduğu, baskınlara katılan diğer Yahudilerin aksine öğrencilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaşmalarına herhangi bir kısıtlama konulmadığı, sadece kapalı alanlara girmelerinin yasak olduğu ifade edildi.

İşgal ordusunda görevli 43 asker de dün askeri elbiseleriyle Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemişti.

Yahudi yerleşimcilerin ve işgal rejimi görevlilerinin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınlarda geçen yıl önceki yıllara oranla artış görülürken, 2016’da Mescid-i Aksa’ya toplam 17 bin 474 işgalcinin baskın düzenlediği kaydedildi.

Scroll Up