SİYONİST Ordu GAZZE’ye 18 FÜZE Attı

SİYONİST Ordu GAZZE’ye 18 FÜZE Attı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal ordusu uçakları Rafah'ın doğusundaki Eş-Şevke beldesinin
Ana Sayfa Batı Şeria, Siyonist İsrail 6 Kasım 2017

Batı Yaka’da 16 Filistinliye Gözaltı

Batı Yaka'nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınları sürdüren işgal güçleri 16 Filistinliyi gözaltına aldı.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Tulkerem’in birçok mahallesine baskın düzenlediğini ve üç kişiyi gözaltına aldığını ifade etti.

GÖZAT  SİYONİSTLER Çatışmalarda 8 FİLİSTİNLİYİ Gözaltına Aldı

İşgal güçlerinin El-Halil’de de Eş-Şuyuh beldesi sakinlerinden bir kadını ve kardeşini gözaltına aldığı, baskınlar sırasında direniş faaliyetlerinde kullanılmak üzere hazırlandığını öne sürerek Filistinlilere ait paralara el koyduğu belirtildi.

Adil Şahse Cerrad Halayıka, muhabirimize yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin evine baskın düzenleyerek arama yaptığını ve 50 yaşındaki eşi Zeynat Abdurabbihi Halayıka’yı gözaltına aldığını, daha sonra eşinin babasının evine baskın düzenleyen işgal güçlerinin eşinin kardeşi Ali Abdurabbihi Halayıka’yı da gözaltına aldığını söyledi.

GÖZAT  İşgalci İsrail'den Batı Şeria'da Çok Sayıda Tutuklama

İşgal güçlerinin Cenin’e bağlı El-Yamun beldesinde de evlere baskın düzenlediği ve arama yaparak eşyalara zarar verdiği kaydedildi.

Ramallah’ın kuzeybatısındaki Beyt Rima beldesiyle Beytlahim kentindeki El-Izze Kampı’nda baskın düzenleyen işgal askerleriyle Filistinli gençler arasında çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Scroll Up