Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Ramazan bayramın'da Gazze Şeridinde Filistinli ailelerin en çok sevdiği yiyecek kek. Bu yılki Ramazan Bay
Ana Sayfa Filistin, İslam Ülkeleri, Kudüs 10 Mayıs 2017

Başbakan Yıldırım: KUDÜS MÜSLÜMANLARA AİT

Başbakan Binali Yıldırım, 14 asırdır İslam'ın olan Kudüs'ün dünyada hiçbir devletin kabul etmediği bir işgal ile İslam'dan alınmasının ve insanlığın ortak mirası olmaktan çıkarılmasının kabul edilebilir olmadığını söyledi.

“Uluslararası Kudüs Vakıfları Forumu” ve “Vakıf Haftası” nedeniyle dün akşam verdiği akşam yemeği davetinde konuşan Yıldırım, “Zihinlerden bu Kudüs sevgisi silinemez, bu ümmet ilk kıblesini unutmaz, bu kutsal mekanlar sahipsiz bırakılmaz, bu ebedi nöbetler bitmez, Miraç’ın vuku bulduğu bu mukaddes topraklar, Müslümansız kalmaz” dedi.

GÖZAT  SİYONİST YETKİLİ: İsrail Gazı 2-3 Yıla TÜRKİYE'de

Kudüs’teki İslam ve Hıristiyan kültür mirasının korunmasının hukuken işgalci güç olan İsrail’in mesuliyetinde olduğuna dikkat çeken Yıldırım, Kudüs’ün tarihi statüsüne halel getirecek her türlü adımdan kaçınmak gerektiğini belirtti.

Yıldırım, “Kudüs’e sahip çıkma, hizmet etme anlayışımız; Hz. Ömer’e, Selahaddin Eyyubi’ye, Yavuz Sultan Selim’e layık olmak demektir” şeklinde konuştu.

GÖZAT  Türkiye'nin İsrail Elçisi Ökem: Sorunları Tek Tek Çözeceğiz

İsrail’in ezan yasağı girişimini de eleştiren Yıldırım, “İsrail meclisinin bu taslağı, bu düşünceyi ilerletmeyeceğini bekliyoruz ve bu yöndeki telkinlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

Başbakan Yıldırım, Mescid-i Aksa’nın 144 dönümlük alanıyla tamamıyla İslam’a ait bir bütün olduğunu vurguladı.

   

Yorumlar

Scroll Up