SİYONİST Ordu GAZZE’ye 18 FÜZE Attı

SİYONİST Ordu GAZZE’ye 18 FÜZE Attı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal ordusu uçakları Rafah'ın doğusundaki Eş-Şevke beldesinin
Ana Sayfa Filistinli Esirler, Kassam Tugayları, Siyonist İsrail 23 Şubat 2017

Bahr: İsrail, Direnişin ESİR TAKASI Şartlarına Mecbur Olacak

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, İzzeddin El-Kassam Tugaylarından ve Filistin direnişinden yeni bir esir takası anlaşmasını en kısa sürede gerçekleştirmesini istedi.

Vaid Esirler Derneği’nin esir Nail El-Bergusi’ye destek için düzenlediği etkinliğe katılan Bahr, işgal rejiminin direnişin şartlarını kabul etmek ve esirleri serbest bırakmak zorunda kalacağını söyledi.

İşgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin çok yakında yeni bir esir takası anlaşmasıyla özgürlüklerine kavuşacaklarını kaydeden Bahr, Özgürlerin Vefası esir takası anlaşmasına gözlemci olan Mısır’a seslenerek, anlaşmayla serbest bırakılan ve yeniden gözaltına alınan esirlerin serbest bırakılması için işgal rejimine baskı yapmasını istedi.

Bahr, uluslararası kurumların işgal zindanlarında tutulan Filistinli esirler konusundaki sessizliğini Filistin halkının maruz kaldığı büyük bir zulüm olarak niteleyerek, esirlere destek için harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

Ofer’deki işgal rejimi askeri mahkemesi, esir takasıyla serbest bırakıldıktan sonra 2014’te yeniden gözaltına alınan esir Nail El-Bergusi’ye takas öncesi mahkûm edildiği müebbet ve 18 yıl hapis cezasını tekrar iade etti.

Scroll Up