Filistinli BİLGİSAYAR Mühendisine Uluslararası APPLE Sertifikası

Filistinli BİLGİSAYAR Mühendisine Uluslararası APPLE Sertifikası

Hamas liderlerinden Adnan Ebu Tabbane’nin oğlu Mühendis Enes Ebu Tabbane, Bilişim Teknolojisi ve Bilgisay
Ana Sayfa Dünya Ülkeleri, Hamas, Kudüs, Siyonist İsrail 9 Ocak 2018

ARURİ: Yeni SİYONİST Yasa TRUMP’ın Adımı Kadar TEHLİKELİ

Hamas Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı Salih El-Aruri, Likud Partisi'nin son kararının ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararından daha az tehlikeli olmadığını söyledi.

El-Aruri, El-Cezire kanalında yayınlanan söyleşide, Likud’un kararının Trump’ın kararının yansımalarından biri olduğunu, Batı Yaka ve Kudüs’te Yahudi yerleşiminin önünü sonuna kadar açtığını ifade etti.

İşgal rejimi parlamentosu Knesset, geçen hafta Pazar günü, “Birleşik Kudüs” yasa tasarısını ilk oylamada oy çokluğuyla kabul etmişti. Tasarı, olası bir nihai çözüm anlaşmasında Kudüs’ten çekilmeyi Knesset’in üçte ikisinin onayının alınması şartına bağlıyor.

GÖZAT  İsrail 2700 Yeni İşgal Konutu İçin Trump'ı Bekliyor

El-Aruri, “Amerika’nın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan etmesini kabul etmedik ve asla da kabul etmeyeceğiz” dedi.

Likud’un kararının Batı Yaka’da hesapsız yerleşim birimi inşasına yol açacağına dikkat çeken El-Aruri, bunun da uluslararası hukuka dayalı müzakerelerin sonu anlamına geldiğini söyledi.

GÖZAT  İsrail 2700 Yeni İşgal Konutu İçin Trump'ı Bekliyor

Hamas lideri, Trump’ın Kudüs kararına karşı gerçekleştirilen her girişimin değerli olduğunu ve daha etkili bir çabanın ortaya konulmasını arzu ettiklerini ifade etti.

El-Aruri, bölünmüşlük halinden sonra direnişin engellenmesi nedeniyle işgal güçlerinin Batı Yaka’da barış hali yaşadıklarına dikkat çekti.

Scroll Up