SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail askerleri Beyt Ferik beldesine baskın düzenledi. Filistinl
Ana Sayfa Büyük Üst Manşet, Filistin, Filistin Direnişi 24 Ekim 2017

Aruri: FİLİSTİN Davası ÖLÜM-KALIM Davasıdır

Hamas Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı Salih El-Aruri, İran’la ilişkilerinde son aylarda elle tutulur bir ilerleme görüldüğünü ifade ederek, Tahran’ın uzlaşıyı desteklediğini söyledi.

Tahran’da bulunan Hamas heyetine başkanlık eden El-Aruri, İran ile ilişkilerinin ortak dava olan “Filistin davası” üzerine kurulu olduğunu belirtti.

İran’ın Filistin davasını merkezi ve öncelikli bir dava olarak gördüğünü ifade eden El-Aruri, Filistin davasının kendileri için de ölüm – kalım davası olduğunu vurguladı.

GÖZAT  Hamas: Filistin Ulusal Konseyi Seçim ve Uzlaşıyla Belirlenecek

El-Aruri, İran’la ilişkilerinin olmasının ve söz konusu ilişkilerin gelişmesinin normal olduğunu kaydederek, ilişkilerin temelini Filistin halkını gasp edilmiş haklarını geri alma mücadelesinde işgalciye karşı desteklenmesinin oluşturduğunu bildirdi.

İran’ın Filistin halkına ve direnişine destek verdiğini belirten El-Aruri, Tahran’la ilişkilerinin hiç kopmadığını söyledi.

GÖZAT  Yahudi Yerleşimciler FİLİSTİNLİLERİ Kovdu

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı Salih El-Aruri başkanlığındaki üst düzey bir Hamas heyeti İranlı yetkililerle görüşmelerde bulunmak üzere Cuma günü Tahran’a gitti.

El-Aruri, Hamas’ın başka ülkelerin iç işlerine karışmadığını ve işgale karşı mücadelesinde Filistin halkına destek verecek her ülkeyle işbirliğine hazır olduğunu söyledi.

Scroll Up