Siyonistler MESCİDİ AKSA’da Tamir İşlerini Engelliyor

Siyonistler MESCİDİ AKSA’da Tamir İşlerini Engelliyor

Konuyla ilgili bir bildiri yayınlayan İslami Vakıflar Dairesi, geçtiğimiz günlerde geceleri Kubbetu's-Sah
Ana Sayfa İslam Ülkeleri, Siyonist İsrail 11 Ocak 2018

ARABİSTAN’ın İsrail’den FÜZE Savunma Talebi

Suudi Arabistan, Amerikan yapımı Patriotlardan tam verim alamadığına dair yorumları haklı çıkaran bir adım attı.

Mart 2015’ten beri Yemen’e saldıran ve misilleme olarak Yemen ordu ve halk güçlerinin fırlattığı füzeler karşısında zorlanan Suudi Arabistan Rejimi, Amerikan yapımı Patriotlar’dan tam verim alamadığına dair yorumları haklı çıkaran bir adım attı.

Riyad’ın İsrail’den Demir Kubbe hava savunma sistemleri satın almak istediği öne sürüldü.

GÖZAT  ARABİSTAN Sarayındaki GİZLİ İsimden İSRAİL İtirafları

Bu bağlamda, İsviçre gazetesi Basler Zeitung, Yemen’deki Ensarullah’ın füze saldırılarını durdurmak isteyen Suudi hükümetinin, İsrail’den hava savunma sistemi satın almak için görüşmeler yürüttüğünü duyurdu.

Suudi başkenti Riyad’daki önde gelen bir Avrupalı silah satıcısını kaynak gösteren Basler Zeitung’a göre, Suudi hükümeti, Demir Kubbe’nin yanısıra tankları hedef alan füzeleri etkisiz hale getiren Trophy Etkin Koruma Sistemi ile de ilgileniyor.

GÖZAT  Arabistan ve İsrail'in ORTAK DURUŞU'na Tepki

Rafael ile Elta firmasının ortaklığında geliştirilen Trophy’den ‘silah teknolojisinde bir mihenk taşı’ diye söz ediliyor.

Yemen güçlerinin son iki ayda Riyad’a, ana havaalanına ve kraliyet sarayına füze fırlatırken Suudiler bunları hava savunma sistemleriyle imha ettiklerini açıkladı. Ancak sosyal medyada Suudi başkentinde havadan füze düşerken panik yaşandığına dair videolar paylaşıldı.

Scroll Up