Home / Dünya Ülkeleri / ARABİSTAN’a Amerika’dan İsrail ARA GAZI
ARABISTAN'a Amerika'dan Israil GAZ AYARI

ARABİSTAN’a Amerika’dan İsrail ARA GAZI

ABD’li eski diplomat Dennis Ross sözde Ortadoğo barışı için bazı tarafların karşılıklı tavizler vermesi gerektiğini savundu.

ABD eski başkanlarından Bill Clinton’ın Ortadoğu temsilcisi olan Dennis Ross işgal altındaki Filistin’de katıldığı bir çevre konferansında Filistin-İsrail sözde barış sürecine ilişkin bazı açıklamalarda bulundu.

GÖZAT  AMERİKA İlk F-35 Teslimini İSRAİL'e Yaptı

Dennis Rose ilk olarak ABD Başkanı Donald Trump’ın Siyonist İsrail ile bazı Arap ülkeleri arasındaki gizli görüşmeleri desteklemesi gerektiğini söyledi. Hem İsrail hem de bazı Arap rejimleri için ortak tehdidin İran olduğunu savunan Ross bu durumun tarafları birbirine yakınlaştırabileceğini ifade etti.

Suudi bir heyetin İsrail’e yapacağı ziyaretin çok önemli olacağını öne süren Ross İsrail’in de bunun karşılığında Filistinliler’e bazı tavizler vereceğini iddia etti.

GÖZAT  Siyonist Netanyahu: Trump İsrail İçin Büyük Fırsat

Ross’a göre bu tavizler yerleşim inşaatlarının sınırlandırılması olacak. Eski diplomat Filistinlilerin de buna karşı Yahudilerin varlığını kabul edeceğini savundu.

Ross ayrıca Arap rejimlerinin ABD’yi yıllardır güvenliklerinin garantörü olarak gördüklerini ve sözde Ortadoğu barış sürecinin ilerlemesi için ABD’nin üzerine düşeni yapacağı konusunda Arapları ikna etmesi gerektiğini öne sürdü.