Home / Dünya Ülkeleri / ARABİSTAN’a Amerika’dan İsrail ARA GAZI
ARABISTAN'a Amerika'dan Israil GAZ AYARI

ARABİSTAN’a Amerika’dan İsrail ARA GAZI

ABD’li eski diplomat Dennis Ross sözde Ortadoğo barışı için bazı tarafların karşılıklı tavizler vermesi gerektiğini savundu.

ABD eski başkanlarından Bill Clinton’ın Ortadoğu temsilcisi olan Dennis Ross işgal altındaki Filistin’de katıldığı bir çevre konferansında Filistin-İsrail sözde barış sürecine ilişkin bazı açıklamalarda bulundu.

GÖZAT  ARABİSTAN: İSRAİL İle Tam Diplomatik Bağ İstiyoruz

Dennis Rose ilk olarak ABD Başkanı Donald Trump’ın Siyonist İsrail ile bazı Arap ülkeleri arasındaki gizli görüşmeleri desteklemesi gerektiğini söyledi. Hem İsrail hem de bazı Arap rejimleri için ortak tehdidin İran olduğunu savunan Ross bu durumun tarafları birbirine yakınlaştırabileceğini ifade etti.

Suudi bir heyetin İsrail’e yapacağı ziyaretin çok önemli olacağını öne süren Ross İsrail’in de bunun karşılığında Filistinliler’e bazı tavizler vereceğini iddia etti.

GÖZAT  Netanyahu: İsrail İçin Yaptıklarımdan GURUR DUYUYORUM!

Ross’a göre bu tavizler yerleşim inşaatlarının sınırlandırılması olacak. Eski diplomat Filistinlilerin de buna karşı Yahudilerin varlığını kabul edeceğini savundu.

Ross ayrıca Arap rejimlerinin ABD’yi yıllardır güvenliklerinin garantörü olarak gördüklerini ve sözde Ortadoğu barış sürecinin ilerlemesi için ABD’nin üzerine düşeni yapacağı konusunda Arapları ikna etmesi gerektiğini öne sürdü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four − 1 =