Siyonistlerden 20 Filistinliye GÖZALTI

Siyonistlerden 20 Filistinliye GÖZALTI

Nablus kentine baskın düzenleyen işgal güçleri dört kişiyi gözaltına alırken yoğun bir şekilde ateş açtı
Ana Sayfa Dünya Ülkeleri, Filistin Direnişi, İslami Cihad 7 Ekim 2017

Siyonist AMERİKA’dan İslami Cihad Liderinin BAŞINA ÖDÜL

Amerika Fedaral Soruşturma Bürosu tarafından yapılan açıklamada, dünyanı değişik noktalarında Amerikalı vatandaşların ölümüne neden olan 29 kişinin arananlar listesine alındığı duyuruldu.

İşgal rejiminde yayınlanan Yediot Ahranoot gazetesinin haberine göre bu listede 4 Filistinli vatandaş da var. Bunların başında İslamî Cihad Hareketi lideri Ramazan Şallah geliyor.

GÖZAT  İslami Cihad: LÜBNAN ve FİLİSTİN Cepheleri Birleştirilmeli

Gazete, Fedaral Soruşturma Bürosu (FBI)’nun, bir dizi eylem ve patlamadan sorumlu tuttuğu Filistin’deki İslamî Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Şallah’ın (59) başına 5 milyon dolar ödül koyduğunu ifade etti.

FBI’ın hazırladığı listede özgürlüğe kavuşan eski esir Ahlam Temimi de (37) de var. Amerika Temimi’yi işgal altındaki Kudüs’te bulunan Sbarro Lokantasına 2001 yılında düzenlenen ve birkaç Yahudi yerleşimciyle iki Amerikan vatandaşının ölümüyle sonuçlanan eylemi gerçekleştiren Kassam mücahidi İzzeddin El-Mısri’ye eşlik etmekle suçluyor.

GÖZAT  Filistin İslami Cihad: Müslümanlar, İsrail Ezan Yasağına Karşı Harekete Geçmeli

Listede yer alan üçüncü şahıs da İslamî Cihad Hareketi kurucularından Abdulaziz Avde (67).
Kara listeye alınan dördüncü Filistinli ise Hüseyin El-Ömeri (71). El-Ömeri Afgan uyruklu Filistinlidir.

Amerika, 11 Ağustos 1982 yılında Pan Amerikan Hava Yollarına bağlı uçağa bomba koymakla suçladığı El-Ömeri’nin başına 5 milyon dolar ödül koydu. Söz konusu tarihte 267 yolcu taşıyan uçağa karşı yapılan eylemde 1 yolcu hayatını kaybetmiş, 16 yolcu da yaralanmıştı.

Scroll Up