Home / Dünya Ülkeleri / Amerika BM Temsilcisi: İsrail’den Daha İyi Dostumuz Yok
Amerika BM Temsilcisi- Israil'den Daha Iyi Dostumuz Yok

Amerika BM Temsilcisi: İsrail’den Daha İyi Dostumuz Yok

Siyonistlerin en büyük toplantılarından olan AİPAC oturumunda konuşan Halley, siyonist İsrail için kötü günlerin geçtiğini ima etti.

Amerikan İsrail Halkla İlişkiler Komitesi’nin (AIPAC) geleneksel konferansında konuşan Haley, BMGK’da kabul edilen ve işgal rejiminden Doğu Kudüs dahil olmak üzere Filistin topraklarında devam eden yerleşim faaliyetlerine son vermesi talebinde bulunulan 2334 sayılı kararı hatırlatarak, kararın tüm ABD’lileri can evinden vurduğunu söyledi.

GÖZAT  Trump: İsrail İle Sarsılmaz İttifak İçindeyiz

Karar alındığında kendisinin görevde olmadığına dikkat çeken Haley, “Sizlerin emin olmasını istediğim şey, ABD’nin yeniden BM’ye öncülük etmeye başladığı” dedi.

“İsrail’den daha iyi bir dostumuz yok” diyen Haley, daha sonra konuşmasını şöyle sürdürdü: “Olanları görmek sadece utanç verici değil aynı zamanda yaralayıcıydı.

GÖZAT  Amerika'nın FİLİSTİN DÜŞMANI İsrail Elçisi Onaylandı

Size söyleyeceğim şu ki BM benimle 2334 sayılı kararla ilgili konuşmaya korkuyor. Ben de onların şunu bilmesini istedim, ‘Tamam bu oldu, ama böyle bir şey bir daha olmayacak.’ İsrail’in itilip kakıldığı günler sona erdi.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − three =