Home / Dünya Ülkeleri / ALMANYA’da Filistin DİRENİŞİNİ Destekleyenler SİYONİSTLERİ Kudurttu
ALMANYA'da Filistin DIRENISINI Destekleyenler SIYONISTLERI Kudurttu

ALMANYA’da Filistin DİRENİŞİNİ Destekleyenler SİYONİSTLERİ Kudurttu

Almanya'da etkili olan Siyonist gruplar Filistin'e destek eylemlerini yasaklatmaya çalışıyor.

Bir grup Alman ve Siyonist milletvekili Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maizière’ye bir mektup yazarak Filistin Halk Kurtuluş Cephesi ve Filistin Direnişine destek veren grupların Almanya’daki faaliyetlerinin yasaklanmasını istedi. Bu gruplar Haziran ayında Berlin’de düzenlenen Kudüs Günü etkinliklerine katılmıştı.

GÖZAT  ALMANYA Dışişleri Bakanı FİLİSTİN'de

Siyonist ve Alman milletvekillerinin ortak imzasının bulunduğu maktupta söz konusu grupların terör örgütü olduğu iddia edildi. Avrupa Birliği tarafından da terör örgütü ilan edilen grupların Almanya’da faaliyet göstermesinin kabul edilemez olduğu savunuldu.

Geçmiş yıllarda Almanya’da gerçekleştirilen terör eylemlerinden bu grupların sorumlu olduğu iddia edildi. Örgütlerin engellenmesi için gereken tüm önlemlerin alınması istendi.

GÖZAT  Foto Haber: ALMANYA Dünya KUDÜS GÜNÜ - 2017

Mektuba Alman parlamentosundan 6 ve İsrail parlamentosundan da 5 milletvekili imza koydu.

Diğer yandan Bremen’de de yetkililer İsrail’in gayrimeşru olup olmadığı konusunda anket yapan bir grubun faaliyetlerini engelleme kararı aldı. The Feather isimli grup geçen yıl da Delmenhourst ve Hannover şehirlerinde aynı oylamayı gerçekleştirmişti.

GÖZAT  ALMANYA Dışişleri Bakanı FİLİSTİN'de

The Feather’ı protesto eden gruplar İsrail bayrakları ile gösteri yaptı. Bremen’in Sosyal Demokrat Belediye Başkanı Carsten Sieling de İsrail’in varlığını sorgulayan bu oylamanın savaş ilanı anlamına geldiğini söyledi.

Bremen ayrıca BDS’nin faaliyetlerine izin verildiği için Siyonistler’in hedefinde olan bir şehir. BDS yanlısı gruplar burada Filistin davasını duyurmaya ve İsrail’i boykot etmeye çalışıyorlar.