Home / Filistin / Mescidi Aksa / AKSA Çalışanları TERÖRİST Rejimin Hedefinde

AKSA Çalışanları TERÖRİST Rejimin Hedefinde

Mescid-i Aksa’daki Yazma Eserler Merkezi Müdürü Rıdvan Amr, Siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarının arttığına dikkat çekti.

İşgal askerlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa bekçilerini hedef aldığını bildiren Amr, Mescid-i Aksa bekçilerinin Mescid-i Aksa’daki Müslüman egemenliğini savunma kalelerinin sonuncusu olduğunu belirtti.

GÖZAT  60.000 FİLİSTİNLİ Mescidi Aksa'da TERAVİH Kıldı

Amr, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu sabah işgal polisleri, subayları ve Yahudi yerleşimcilerden oluşan grupların Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini söyledi.

İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa’da bekçiler ve görevliler ile cemaatten bazı kişileri darp etmeye başladığını kaydeden Amr, Mescid-i Aksa görevlileriyle işgal güçleri arasında yumruklaşmalar yaşandığını açıkladı.

GÖZAT  İşgalci İsrail'den, Aksa Burak Duvarı İhalesi

Amr, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa bekçilerinden ve görevlilerinden bazılarını gözaltına alıp götürdüğünü ifade etti.

Mescid-i Aksa’da durumun endişe verici olduğuna işaret eden Amr, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin bu yıl Ramazan’dan bir ay sonra Mescid-i Aksa bekçilerini ve görevlilerini hedef almaya başladıklarını bildirdi.

Amr, işgal rejiminin Mescid-i Aksa bekçilerinin görevlerini yerine getirmelerine engel olmaya çalıştığını ve Siyonistlerin Mescid-i Aksa bekçilerine savaş açtığını kaydetti.