Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Ramazan bayramın'da Gazze Şeridinde Filistinli ailelerin en çok sevdiği yiyecek kek. Bu yılki Ramazan Bay
Ana Sayfa Filistin, Filistinli Esirler, İslam Ülkeleri 7 Mayıs 2017

Açlık Grevindekilere Destek, Yeterli Seviyede Değil

Hamas'ın Batı Yaka'daki liderlerinden eski bakan Vasfi Kubha, işgal zindanlarında 21 gündür açlık grevi eylemini sürdüren esirlerin ömürlerinden fedakârlık yaptıklarını ve şimdi sıranın Filistin halkında olduğunu söyledi.

Filistin halkının, resmi kurumların ve sivil toplum örgütlerinin esirlere destek faaliyetlerine katılımının istenilen düzeyde olmadığını kaydeden Kubha, esirlerin boş mideleriyle ve sağlıklarını tehlikeye atarak mücadele verdiklerine işaret etti.

GÖZAT  İSLAMİ CİHAD: Yüzlerce Esir Daha AÇLIK GREVİNE KATILACAK

Kubha konuyla ilgili yayınladığı bildiride, esirlerin taleplerini elde edeceklerini ve haklarını işgal yönetiminden söküp alacaklarını söyledi.

Esirlere destek faaliyetleri eylem çadırları içinde kaldıkça işgal yönetiminin esirlerin taleplerine kulak vermeyeceğini belirten Kubha, işgal yönetiminin tehlikenin boyutunu hissetmesi gerektiğini ifade etti.

GÖZAT  Başpiskopos Hanna Filistinli Esirlere Destek İçin Açlık Grevinde

Hamas lideri, Filistin diplomasisinin esirlerin verdiği mücadeleye ilgisizliğini de eleştirerek, “Filistin diplomasisi bir vadide esirler başka bir vadide” dedi.

Kubha, Filistin Yönetimi’nin ve Arap Birliği’nin Filistinli esirlerin işgal zindanlarında yürüttüğü açlık grevi eylemine desteğinin cılız olduğuna dikkat çekti.

   

Yorumlar

Scroll Up