Home / Filistin / Filistinli Esirler / Açlık Grevindeki Esir El-Gig Hastaneye Kaldırıldı
Aclik Grevindeki Esir El-Gig Hastaneye Kaldirildi

Açlık Grevindeki Esir El-Gig Hastaneye Kaldırıldı

Filistinli esir gazeteci Muhammed El-Gig'in ailesi, idari hapis cezasını protesto amacıyla başlattığı açlık grevinde bir ayı geride bırakan El-Gig'in sağlık durumunun kötüye gittiğini ve işgal yönetimi tarafından hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Esir Muhammed El-Gig’in eşi Feyha Şeleş, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine yaptığı açıklamada, Filistinli gazetecinin avukatının ziyaretine gittiğini fakat kendisine El-Gig’in Tel Aviv’deki Assaf Harofeh Hastanesi’ne kaldırıldığının söylendiğini bildirdi.

GÖZAT  Gazze'de Açlık Grevindekilere DESTEK İÇİN 1 GÜNLÜK AÇLIK GREVİ

Eşinin hastaneye kaldırılmasının sağlık durumu hakkında kötü bir işaret olduğunu kaydeden Şeleş, Muhammed El-Gig’in şu anki açlık grevinin daha önceki açlık greviyle kıyaslanamayacağını ifade etti.

Şeleş, “Muhammed şu anki açlık grevine 90 gün süren önceki açlık grevinden bitkin bir şekilde çıktıktan sonra başladı” dedi.

GÖZAT  Açlık Grevindeki 2 Filistinli Esirin Sağlık Durumu Kötü

Filistinli esir gazeteciye destek için gerçekleştirilen halk etkinliklerine de değinen Şeleş, eşine halk desteğinin olduğunu fakat henüz yeterli düzeyde olmadığını belirtti.

Esir gazeteci Muhammed El-Gig’in sürdürdüğü açlık grevinin önemine işaret eden Şeleş, bu eylemin başarılı olmasının daha önce açlık grevi yapıp özgürlüğe kavuşmuş diğer esirleri de yeniden gözaltına alınmaktan koruyacağını söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 2 =