HAMAS: Elektrik KRİZİNİN Sonuçlarından İSRAİL Sorumlu

HAMAS: Elektrik KRİZİNİN Sonuçlarından İSRAİL Sorumlu

Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri işgal rejiminin elektrik kesintisine bugün başlaması üzerine yazılı açıklama
Ana Sayfa Dünya Ülkeleri, Filistin Direnişi, Hamas, İslami Cihad 18 Haziran 2017

ABD Kongresinden HAMAS ve İSLAMİ CİHAD’a Yardıma Yaptırım

ABD Kongresi’nin, Filistin’de faaliyet gösteren Hamas ve İslamî Cihad hareketlerine destek verenlere yaptırım uygulanması için karar çıkarma hazırlığında olduğu bildirildi.

Haber kaynaklarında daha önceden de mevzu olan ve “Uluslararası camianın Filistin terörüne verdiği destekle mücadele” kanunu olarak bilinen yasa tasarısında, kanunun terör örgütleri olarak tanımladığı Hamas ve İslamî Cihad hareketlerinde kendilerini gösteren Filistin direnişine destek veren birey, çevre, kuruluş, devlet veya devletlere bağlı kurumlara yaptırım uygulanmasını öngörüyor.

GÖZAT  HAMAS'a Yardım Ettiği İçin Amerika'dan İRAN'a Yaptırım

Kongre’nin üzerinde çalıştığı metinde, Hamas’ın 8 Ekim 2017 tarihinde Dışişleri Bakanlığı tarafından yabancı terör örgütü listesine alındığı, Amerika Hazinesi tarafından da 2001 yılında 13224 sayılı kararla uluslararası terör örgütü (SDGT) olarak ilan edildiği belirtiliyor.

Yasada, Hamas ve İslamî Cihad hareketlerine destek veren, tabi olan veya arkalarında duran birey, çevre, ajans, devlet ve devletlere bağlı kurum ve kuruluşlara yaptırım ön görülüyor.

   

Yorumlar

Scroll Up