SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

Direniş tünellerinin İşgalci israil güçleri için ağır kayba, askerlerin esir alınmasına ve Gazze sınırınd

ABBAS Yönetimi: KASSAM Tugayları SİLAH BIRAKMALI

Filistin Polis Teşkilatı, Hamas ve Fetih arasında Kahire'de imzalanan uzlaşı anlaşmasının başarılı olabilmesi için Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugaylarını silahsızlandırması gerektiğini öne sürdü.

Filistin Polis Teşkilatı Genel Müdürü General Hazım Ataullah, gazetecilere yaptığı ve Reuters tarafından aktarılan açıklamasında, Temmuz ayında kısmen askıya alınan İsrail’le güvenlik koordinasyonunun yeniden eski haline döndüğünü söyledi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın silah bırakması ile ilgili soruya verdiği cevapta bunun imkânsız olduğunu öne süren Ataullah, polis teşkilatının Batı Yaka’da olduğu gibi Gazze Şeridi’nde de güvenliği sağlamaya hazır olduğunu ifade etti.

GÖZAT  Şehit Komutanın Eşi: GAZZE Halkı İçin Bir ZAFER!

Ataullah, Gazze Şeridi’nde durumun Batı Yaka’nın on yıl önceki durumuna benzediğini kaydederek, on yıl önce Batı Yaka’da Hamas’ın ve diğer grupların silahlarının ellerinden alındığını hatırlattı.

“Başkan Mahmud Abbas’ın yönetiminden bahsediyoruz” diyen Ataullah, yönetimin tek, kanunun tek ve silahın tek olması gerektiğini söyledi.

GÖZAT  Kassam Sözcüsü Ebu Ubeyde ZAFER VADETTİ!

Filistin direnişinin silah ve mühimmatına işaret eden Ataullah, “Bu imkânsız. O kadar füze, silah ve diğer şeyler arasında güvenliği nasıl sağlayabiliriz? Bu mümkün değil” dedi.

Gazze’de halen görev yapan polislerin güvenlik birimlerinde görevlendirilmesi fikrine karşı çıkan Ataullah, 2007’den önce görev yapan polislerin görevlerine geri döneceklerini bildirdi.

Scroll Up