Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / ABBAS’ın Güvenlik KOORDİNASYONU İsrail’i Rahatlatıyor

ABBAS’ın Güvenlik KOORDİNASYONU İsrail’i Rahatlatıyor

1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinli lider Şeyh Kemal El-Hatib, Mescid-i Aksa’nın bugünlerde zor bir dönemden geçtiğini belirterek, güvenlik koordinasyonunun işgalcilere cesaret verdiğini söyledi.

Şeyh Kemal El-Hatib, Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa’da yaşananların daha önce benzerinin görülmediğini, işgalcilerin Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerini artırdığını, Arap ve İslam devletlerinin ise vurdumduymazlık içinde olduklarını ifade etti.

GÖZAT  İşgal Altındaki Filistin Topraklarında Genel Grev

İşgal rejiminin Arap ve İslam ülkeleri ile Filistinlilerin içinde bulunduğu durumu fırsat bildiğini kaydeden El-Hatib, uluslararası toplumun da ikiyüzlü davrandığını ve İsrail’e destek olduğunu belirtti.

El-Hatib, işgalcilerin iyice azgınlaşmalarının ve Mescid-i Aksa’yı hedef almalarının Siyonist projenin Allah’ın izniyle yakında tarihten silinmesine yol açacağını bildirdi.

GÖZAT  İşgalci İsrail Filistinli Genci ve Annesini Göz Altına Aldı

İşgal subaylarından birinin elinde içki şişesiyle Mescid-i Aksa’ya girmesinin Haçlıların Mescid-i Aksa’ya içki şişeleriyle girmelerini hatırlattığını söyleyen El-Hatib, Mescid-i Aksa’yı atlarını bağladıkları ahıra dönüştüren, namazı ve ezanı yasaklayan Haçlıların yenildiklerini ve çekip gittiklerini hatırlattı.

Şeyh Kemal El-Hatib, işgalcilere seslenerek, “Sizin işgaliniz diğerlerinden farklı değildir” dedi ve işgalin yakında sona ereceğini ifade etti.

Filistinli lider, tarihin işgalcilerle işbirliği yapanları ve cinayetleri karşısında sessiz kalanları da affetmeyeceğini belirtti.