Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / 73 Siyonist YAHUDİ’den Mescidi Aksa Baskını
73 Siyonist YAHUDI Mescidi Aksa Baskini

73 Siyonist YAHUDİ’den Mescidi Aksa Baskını

Yahudi yerleşimci gruplar işgal polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı'ndan girerek Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin Yahudi yerleşimcilere baskın boyunca eşlik ettiği ve Mescid-i Aksa’nın avlusunda çevrelerini kuşatarak görevlilerden ve cemaatten kimseyi yerleşimcilere yaklaştırmadığı bildirildi.

GÖZAT  68 SİYONİST Yahudi MESCİDİ AKSA'ya Baskın Yaptı

İşgal polisinin El-Mağaribe Kapısı’nı baskından hemen önce açtığı ve Mescid-i Aksa’nın avlusuna girerek baskına katılanları korumak için önlem aldığı ifade edildi.

Bu sabah 73 fanatik Yahudinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği ve işgal güçlerinin tüm engellemelerine rağmen Filistinli cemaatin Mescid-i Aksa’daki nöbetini sürdürdüğü belirtildi.

GÖZAT  Şeyh İkrime Sabri YAHUDİLERİN Aksa Baskınını Kınadı

Bu arada işgal güçlerinin Kudüslü birçok kadın ve erkeğin, baskınlara karşı direndikleri için isimleri kara listeye alınan kadın aktivistlerin Mescid-i Aksa’ya girmelerine izin vermediği kaydedildi.

Her gün sabah saat 07:00’de El-Mağaribe Kapısı’nın açılmasıyla birlikte Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimciler, işgal güçleri himayesinde gerçekleştirdikleri baskınlar için genellikle cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + seventeen =