SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail askerleri Beyt Ferik beldesine baskın düzenledi. Filistinl
Ana Sayfa İşgalci Yahudi Yerleşimciler, Mescidi Aksa 29 Ekim 2017

71 SİYONİST Mescidi Aksa’ya BASKIN YAPTI

İşgal polisi bu sabah 71 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa'ya girmesinin ardından El-Mağaribe Kapısı'nı kapattı.

İşgal polisinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcilere yoğun güvenlik önlemi sağladığını ve özel kuvvetlerin baskından önce Mescid-i Aksa’ya girerek avlusunda önlem aldığını bildirildi.

İşgal güçlerinin baskın boyunca Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiği, El-Mağaribe Kapısı’ndan giren yerleşimcilerin gruplar halinde Mescid-i Aksa avlusunda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıktıkları belirtildi.

GÖZAT  50 YAHUDİ Öğrenci MESCİDİ AKSA'ya Baskın Yaptı

İşgal yönetimi Batı Yaka’da ve Kudüs’te Yahudileştirme faaliyetlerini ve Yahudi yerleşim birimi inşasını sürdürürken Yahudi yerleşimciler de Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye devam ediyor.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölmek isteyen işgal hükümeti Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

GÖZAT  "MESCİDİ AKSA 2. Bir İŞGALİ Yaşıyor"

İşgal güçleri himayesinde Cuma ve Cumartesi günleri hariç haftanın her günü Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimciler baskınlar için genellikle cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

El-Mağaribe Kapısı’nın sabah saat 07:00’de açılmasıyla Mescid-i Aksa’ya girmeye başlayan Yahudi yerleşimciler rehberler eşliğinde avluda bir süre dolaştıktan ve sözde heykel hakkında bilgi aldıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

Scroll Up