Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / 67 SİYONİST Mescidi Aksa’ya BASKIN Yaptı

67 SİYONİST Mescidi Aksa’ya BASKIN Yaptı

İşgal polisi bu sabah onlarca Yahudi yerleşimcinin El-Mağaribe Kapısı'ndan girerek Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine izin verdi.

Kudüs’teki Vakıflar Dairesi medya sorumlusu Firas Ed-Dibs, bu sabah işgal polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında 67 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girdiğini açıkladı.

Ed-Dibs, Yahudi yerleşimcilerin baskın sırasında Mescid-i Aksa’nın avlusunun çeşitli bölgelerinde açıkça ayin yapmaya başladıklarını ifade etti.

GÖZAT  97 YAHUDİ'den Mescidi Aksa'ya BASKIN

Tepeden tırnağa silahlı işgal güçleri özel kuvvetler askerlerinin baskın boyunca Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiği kaydedildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

GÖZAT  SİYONİSTLER Bu Sabah Da AKSA'ya Baskın Yaptı

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.