MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

Hamas’ın enformasyon dairesi üyesi Tahir En-Nunu yapığı açıklamada, Hamas’ın başkan yardımcısı Şeyh Salih
Ana Sayfa İşgalci Yahudi Yerleşimciler, Mescidi Aksa 15 Kasım 2017

55 SİYONİST Yahudi’den MESCİDİ AKSA’ya Baskın

Yahudi yerleşimcilerden oluşan gruplar Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyerek bir süre avlusunda dolaştı.

Quds Press Haber Ajansı, işgal polisinin Yahudi yerleşimcileri korumak için Mescid-i Aksa’nın avlusunda ve özellikle de El-Kıbli Mescidi civarında geniş güvenlik önlemleri aldığını bildirdi.

55 Yahudi yerleşimcinin küçük gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya girdiği, avlusunda dolaşarak Yahudi rehberlerden sözde heykel hakkında bilgi aldığı kaydedildi.

GÖZAT  117 Siyonist Yahudi MESCİDİ AKSA'ya Baskın Yaptı

Bu arada, Mescid-i Aksa’nın kapılarında görevli işgal polislerinin kimlik kontrolü yaptığı ve cemaatten bazılarının kimliklerine el koyduğu belirtildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölmek isteyen işgal hükümeti Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

GÖZAT  Siyonist Yerleşimciler Mescidi Aksa'ya Baskın Yaptı

İşgal güçleri himayesinde Cuma ve Cumartesi günleri hariç haftanın her günü Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimciler baskınlar için genellikle cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

El-Mağaribe Kapısı’nın sabah saat 07:00’de açılmasıyla Mescid-i Aksa’ya girmeye başlayan Yahudi yerleşimciler rehberler eşliğinde avluda bir süre dolaştıktan ve sözde heykel hakkında bilgi aldıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

Scroll Up