Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / 53 Siyonist YAHUDİ’den Mescidi Aksa’ya BASKIN
53 Siyonist YAHUDI'den Mescidi Aksa'ya BASKIN

53 Siyonist YAHUDİ’den Mescidi Aksa’ya BASKIN

İşgal polisi bu sabah53 Yahudi yerleşimcinin 1967'den bu yana tamamen işgal güçlerinin kontrolünde olan El-Mağaribe Kapısı'ndan geçerek Mescid-i Aksa'ya girmesine izin verdi.

İşgal polisinin ve özel kuvvetlerin baskından önce sabah erken saatlerde Mescid-i Aksa’ya girerek yerleşimciler için avlusunda güvenlik önlemleri aldığı ifade edildi.

Yerel kaynaklar, sabahki baskına katılan 53 yerleşimcinin Mescid-i Aksa’nın avlusunda küçük gruplar halinde dolaştıklarını ve işgal güçleri himayesinde ayin yaptıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıktıklarını söyledi.

GÖZAT  KUDÜS Müftüsü: AKSA'da Durum Normal

Bu arada, işgal polisinin Mescid-i Aksa’ya giren cemaatten ve özellikle kadınlardan bazılarının kimliklerine girişte el koyduğu ve çıkışta geri vermek üzere kendilerine ziyaretçi kartı verdiği bildirildi.

Kış mevsiminin yaklaşması ve namaz vakitlerindeki değişiklikle birlikte Yahudi yerleşimcilerin baskın saatlerinde de değişiklik olduğu kaydedildi.

GÖZAT  Siyonist Eski Milletvekili ve Ekibinden AKSA BASKINI

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölmek isteyen işgal hükümeti Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçleri himayesinde Cuma ve Cumartesi günleri hariç haftanın her günü Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimciler baskınlar için genellikle cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.