Home / Filistin / 400 Filistinli ZEHİRLENDİ
400 Filistinli ZEHIRLENDI

400 Filistinli ZEHİRLENDİ

Filistin Sağlık Bakanlığı, Batı Yaka’nın güneyinde yer alan El-Halil şehrindeki mülteci kampında iç sularının kirlenmesi üzerine 400’den fazla kişinin zehirlendiğini duyurdu.

Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, El-Halil’deki El-Fevvar Mülteci kampında ana su deposuna kanalizasyon sularının karışması üzerine zehirlenme vakalarının yaşandığı belirtilerek, şimdiye kadar 400 kişinin hastanelere kaldırıldığını ifade etti.

Açıklamada ayrıca, zehirlenme vakalarının önüne geçmek için Bakan Dr. Cevad İvad’ın Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA) ile irtibata geçtiği ve gereken adımların atılmasını talep ettiği ifade edildi.

GÖZAT  Nablus Kentinde SU SIKINTISI

Zehirlenme vakalarından sonra harekete geçen bakanlık, suları klorlamaya başlarken, yapılan tahlillerde içme sularına kanalizasyon sularının karıştığı ortaya çıktı.

Siyonist işgal rejimi, işgal ettiği Filistin topraklarına getirdiği yerleşimcilere her türlü kolaylığı sağlarken, Filistinlilerin alt yapı, sağlık, eğitim vb. alanlarda gelişmelerini engelliyor.