MESCİDİ AKSA’da Yaşananlar KÖTÜ Bir Sürecin Başlangıcı

MESCİDİ AKSA’da Yaşananlar KÖTÜ Bir Sürecin Başlangıcı

Mescidi Aksa’nın kirletilmesini, yıkılmak istenmesini, tecavüze uğramasını, içinde namaz kılan savunmasız
Ana Sayfa Filistinli Esirler, Siyonist İsrail 4 Nisan 2017

300 Filistinli Çocuk Korsan İsrail Zindanlarında

Filistinli Esir Kulübü, yaptığı açıklamada, yaklaşık 300 Filistinli çocuğun işgal zindanlarında esir tutulduğunu bildirdi.

İşgal zindanlarında mahkum veya tutuklu olarak esir tutulan 18 yaşından küçük Filistinli çocuklardan 14’ünün kız ve geri kalanının erkek olduğu belirtildi.

Esir Kulübü, 5 Nisan Filistinli Çocuk Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin yılbaşından bu yana çoğu Kudüs’te olmak üzere yaklaşık 300 çocuğu gözaltına aldığını söyledi.

GÖZAT  Gazzeli Çocuklardan ÇOCUK MAHKUMLARA DESTEK

İşgal güçlerinin Filistinli çocuklara yönelik en önemli ihlallerini belgeleyen Esir Kulübü, Filistinli çocukların gece saatlerinde gözaltına alındıklarını ve ailelerinin gözü önünde ağır bir şekilde darp edildiklerini bildirdi.

Esir Kulübü, işgal güçlerinin gözaltına almadan önce Filistinli çocuklara ateş açtığını ve gözaltına alıp götürürken ellerini, ayaklarını ve gözlerini bağladığını ifade etti.

GÖZAT  2016'da 35 Filistinli Çocuk Şehit Oldu

Açıklamada ayrıca Filistinli çocukların aileleri yanlarında yokken sorguya çekildikleri ve işkenceye maruz kaldıkları, içeriğini bilmedikleri belgeleri imzalamaya zorlandıkları belirtildi.

Filistinli nsir Kulübü, uluslararası kurumlara ve insan hakları örgütlerine seslenerek Filistinli çocukların korunmasını istedi.

   

Yorumlar

Scroll Up