Home / Filistin / Filistinli Esirler / SİYONİST Zindanlarda 28 GAZETECİ Var
SIYONIST Zindanlarda 28 GAZETECI Var

SİYONİST Zindanlarda 28 GAZETECİ Var

Filistinli Esir Kulübü Derneği, yaptığı açıklamada, işgal zindanlarında esir tutulan Filistinli gazeteci sayısının kameraman Emin Sıyam ve kadın gazeteci Büşra Et-Tavil'in gözaltına alınmasıyla birlikte 28'e yükseldiğini bildirdi.

Esir Kulübü Derneği, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, esir gazetecilerden üçünün haklarında gizli dosya bulunduğu iddiasıyla idari hapis cezasıyla işgal zindanlarında tutulduklarını açıkladı.

GÖZAT  Filistinli Esirlerin AÇLIK GREVİ 6. GÜNÜNDE

Altı gazetecinin çeşitli sürelerde hapis cezalarına mahkum edildiklerini kaydeden Esir Kulübü, 18 gazetecinin de tutuklu olduğunu ifade etti.

Bu arada, işgal rejimine bağlı Kudüs Sulh Mahkemesi, bugün kameraman Emin Sıyam’ın gözaltı süresini Pazar gününe kadar uzattı.

GÖZAT  MAHMUD ABBAS Özgürleşmiş Filistinli ESİRLERE Yardımı Kesti

Sıyam’ın kardeşi Quds Press Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin dün kardeşini gözaltına almak için Silvan beldesindeki evlerine baskın düzenlediğini fakat o sırada Filistinli kameramanın evde bulunmadığını, daha sonra kardeşinin ifadeye çağrıldığını ve gece 12’den sonra El-Kışla Polis Merkezi’ne ifade vermeye giden Emin Sıyam’dan bir daha haber alınamadığını söyledi.

Filistinli kameramanın kardeşi, saatler sonra Emin Sıyam’ı tekrar aradığını ve telefonu açan işgal subayının kardeşinin gözaltında olduğunu söylediğini, kardeşinin ne ile suçlandığını bilmediklerini ifade etti.