Home / Filistin / 22 Bin SİYONİST Yahudi CAMİ’de Ayin Yaptı
22 Bin SIYONIST Yahudi IBRAHIM Camiinde

22 Bin SİYONİST Yahudi CAMİ’de Ayin Yaptı

İşgal güçleri, El-Halil kentindeki İbrahim El-Halil Camii'ni iki gündür Müslümanlara kapatırken, Yahudilerce kutsal sayılan Sukot (Arş) Bayramı münasebetiyle ayin yapmak için 20 bini aşkın Yahudi yerleşimcinin İbrahim El-Halil Camii'ne girdiği bildirildi.

İşgal rejimi kaynakları, 22.500 Yahudinin dün ayin için El-Halil kent merkezindeki Yahudi mahallesine ve İbrahim El-Halil Camii’ne ulaştığını ve sayının daha da artmasının beklendiğini açıkladı.

GÖZAT  Siyonistler 6 Yaşındaki Filistinli ÇocuğuYaralandı

Kaynaklar; işgal ordusunun, sınır muhafızlarının ve işgal polisinin baskına katılan Yahudi yerleşimcileri korumak için yoğun güvenlik önlemleri aldığını ifade etti.

İbrahim El-Halil Camii Müdürü ve Görevlileri Başkanı Şeyh Hıfzı Ebu İsnine, işgal yönetiminin çeşitli yollarla El-Halil’i Yahudileştirmeye çalıştığını söyledi.

GÖZAT  SİYONİST Yerleşimciler Filistinli 2 ÇOCUĞU Yaraladı

İşgal medyasının İbrahim El-Halil Camii’ne düzenlenen baskına katılan Yahudi yerleşimcilerle ilgili verdiği rakamın doğru olmadığını belirten Ebu İsnine, işgal yönetiminin daha fazla yerleşimciyi İbrahim El-Halil Camii’ni ziyarete çekmeye çalıştığını ifade etti.

Wafa’ya konuşan Ebu İsnine, İbrahim El-Halil Camii’nin sadece Müslümanlara ait olduğunu ve Yahudilerin camide hiçbir haklarının bulunmadığını dile getirdi.