SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

Direniş tünellerinin İşgalci israil güçleri için ağır kayba, askerlerin esir alınmasına ve Gazze sınırınd
Ana Sayfa Filistinli Esirler, Siyonist İsrail 20 Şubat 2017

2 Filistinli Esir Daha AÇLIK GREVİNE BAŞLADI

Siyonist İsrail'in idari tutukluluk kararı ve keyfi uygulamalarını protesto amacıyla iki Filistinli tutuklu daha açlık grevine başladı.

Filistin Esirler Cemiyetinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cemal Ebu’l-Leyl (50) ve Raid Mutir (47) isimli Filistinli tutuklular, İsrail’in idari tutukluluk kararı ve keyfi uygulamalarını protesto etmek için 16 Şubat’ta açlık grevine başladı.

Filistinli gazeteci Muhammed el-Kıyk’ın (34) da 6 Şubat’ta yeniden açlık grevine girdiği hatırlatılan açıklamada, üç tutuklunun Siyonist hapishanelerinde açlık grevine devam ettiği aktarıldı.

Suudi Arabistan’ın El-Mecd televizyonunda görev yapan Filistinli gazeteci Kıyk, 21 Kasım 2015’te İsrail askerleri tarafından gözaltına alınmış, bir ay sonra hakkında 6 ay idari tutukluluk kararı çıkarılmıştı.

Protesto amacıyla 94 gün açlık grevi yapan ve Mayıs 2016’da serbest bırakılan Kıyk, 16 Ocak’ta tekrar gözaltına alınmıştı.

İsrail, “idari tutukluluk” adını verdiği uygulamayla Filistinlileri istihbarata dayalı olarak 1 ila 6 ay alıkoyabiliyor. Tutuklunun, “İsrail’in güvenliği için tehlike teşkil ettiğine” karar verilmesi halinde ise askeri hakim, suç isnadında bile bulunmadan tutukluluk süresini 5 yıla kadar uzatabiliyor.

Scroll Up