Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / 170 YAHUDİ’den Mescidi Aksa’ya BASKIN

170 YAHUDİ’den Mescidi Aksa’ya BASKIN

Onlarca Yahudi yerleşimci işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı'ndan girerek Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

Medya kaynaklarının Kudüs’teki Vakıflar Dairesi’nden edindiği bilgiye göre, işgal polisi 170 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdi.

GÖZAT  102 Siyonist Mescidi Aksa'ya Baskın Yaptı

Kaynaklar, baskına katılanların 75’inin Yahudi din okulu öğrencilerinden olduğunu ve öğrencilere baskın boyunca işgal polisinin eşlik ettiğini söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin işgal polisi ve özel kuvvetler himayesinde Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaştıkları ve bazılarının Kubbetu’s-Sahra’yı gördüğünde ayin yaptığı ifade edildi.

Fanatik Yahudi örgütlerinin ve cemaatlerinin son günlerde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme çağrıları yaptığı belirtildi.

GÖZAT  Mescidi Aksa'ya Baskınlar Devam Ediyor

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekân bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.