Mahmud Abbas TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Mahmud Abbas TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Abbas ile Erdoğan’ın basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmelerinin yaklaşık bir saat sürdüğü bildirildi
Ana Sayfa İşgalci Yahudi Yerleşimciler, Mescidi Aksa 6 Aralık 2017

117 SİYONİST Mescidi Aksa’ya BASKIN Yaptı

İşgal polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında 117 Yahudi yerleşimci bu sabah (5 Aralık Salı) Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

Kudüs’teki Vakıflar Dairesi kaynakları, 39 Yahudi yerleşimcinin küçük gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdiğini ve avluda bir süre dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıktığını söyledi.

GÖZAT  150 Siyonist MESCİDİ AKSA'ya Baskın Yaptı

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan kaynaklar, 78 Yahudi öğrencinin de bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini ve öğrencilerin kapalı alanlar hariç Mescid-i Aksa’nın her yanında dolaşmalarına izin verildiğini bildirdi.

İşgal polisinin ve özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaşan yerleşimcilerden bazılarının Kubbetu’s-Sahra’yı gördüklerinde sessizce ayin yaptıkları ifade edildi.

GÖZAT  Nisan'da 2461 SİYONİST Mescidi Aksa'ya Baskın Yaptı

Bu arada işgal polisinin Mescid-i Aksa’nın kapılarındaki önlemlerini sıklaştırdığı, cemaatten bazılarının ve özellikle de kadınların gün boyu Mescid-i Aksa’da nöbet tutmalarını engellemek için kimliklerine el koyduğu belirtildi.

İşgal polisi dün Mescid-i Aksa bekçilerini baskınlara katılan Yahudi yerleşimcilere yaklaşmamaları yönünde uyarmış ve bekçilerden Luey Ebu’s-Saad’a 15 gün Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası vermişti.

Scroll Up