Siyonist ZİNDANLARDA 213 Filistinli ŞEHİT Oldu

Siyonist ZİNDANLARDA 213 Filistinli ŞEHİT Oldu

Filistinli Esirler Cemiyeti ile Vicdan Esirleri ve İnsan Haklarını Koruma Kurumu bugün yayımladıkları ort
Ana Sayfa Gazze-Filistin Abluka 13 Kasım 2017

10 Yıldır 500 Çeşit Ürünün GAZZE’ye Girişi YASAK

İsrail'in 10 yıldır uyguladığı abluka nedeniyle bazı ham maddeler ve yerel fabrikalarda kullanılan 500 sınıf ürünün Gazze Şeridi'ne giriş yasağı sürüyor.

Ablukayla Mücadele Halk Komitesi Başkanı Cemal el-Hudari, yaptığı basın açıklamasında, uluslararası topluma, bölgede daha fazla trajedi yaşanmaması adına İsrail’in Gazze ablukasının kaldırılması için gerekli adımların atılması çağrısında bulundu.

Hudari, İsrail’in on yıldır bazı ham maddeler ve yerel fabrikalarda kullanılan 500 sınıf ürünün Gazze Şeridi’ne girişine izin vermediğini, bunun bölge ekonomisinin gelişmesini engellediğini belirtti.

GÖZAT  GAZZE Halkı 40 Yılın En Zor RAMAZAN'ını Yaşıyor

İsrail, Hamas’ın Haziran 2006’daki seçimlerden başarıyla çıkmasının ardından Gazze’ye abluka uygulamaya başlamış, 2007 yılının ortasından itibaren de ablukayı daha da şiddetli şekilde uygulamaya devam etmişti.

Uluslararası kurumlar tarafından hazırlanan raporlarda, yaklaşık 1,9 milyon kişinin yaşadığı Gazze Şeridi’nin “dünyanın en yoğun nüfusa sahip bölgesi” olduğu, fakirlik ve işsizlik nedeniyle bölge halkının yüzde 80’inin hayır kurumlarından aldığı yardımlarla geçimini sağladığı belirtiliyor.

Scroll Up