ABBAS Yönetimi Artık Bu SAÇMALIĞA Son Vermeli

ABBAS Yönetimi Artık Bu SAÇMALIĞA Son Vermeli

Bu tür örneklerin işgal güçleriyle güvenlik koordinasyonunun eskisi gibi devam ettiğini gösterdiğini beli
Ana Sayfa Mescidi Aksa 30 Ekim 2017

1 Öğretmen ve 1 Gence AKSA Kapısında GÖZALTI

İşgal güçleri Mescid-i Aksa'nın kapılarında Kudüslü bir genci darp ettikten sonra gözaltına alırken, uzaklaştırma cezası sona eren bir kadın öğretmeni de gözaltına aldığı ifade edildi.

Quds Press Haber Ajansı’na göre, işgal güçleri dün öğle saatlerinde Mescid-i Aksa’nın kapılarından Es-Silsile Kapısı’nda bir genci gözaltına aldı.

GÖZAT  TASARIM: El-Aksa Müslüman Liderlerin Kınamasından Fazlasını Bekliyor

Kudüslülere yönelik provokatif tavırlarını sürdüren işgal güçlerinin Filistinli genci gözaltına almadan önce darp ettiği bildirildi.

Bu arada, işgal polisinin Kudüslü kadın öğretmen Henadi Halevani’yi dün ikindi vakti Mescid-i Aksa’dan çıkarken gözaltına aldığı ve sorguya çekmek üzere Eski Belde semtindeki bir polis merkezine götürdüğü belirtildi.

GÖZAT  MESCİDİ AKSA Yerin Altında ve Üstünde İşgal Ediliyor

Kudüslü kadın öğretmenler Henadi Halevani ve Hatice Huvays’in Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırılma cezaları önceki gün sona ermişti.

İşgal güçleri Halevani’yi 17 Eylül’de Kudüs’ün Vadi El-Cevz Mahallesi’nde bulunan evine baskın düzenleyerek  ve Huvays’ı ise 6 Eylül’de ifade vermeye gittiğinde gözaltına almış, işgal mahkemesi her iki kadın öğretmeni 28 Eylül’de 14 gün ev hapsi ve bir ay Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası vererek serbest bırakmıştı.

Scroll Up